איך לצלם שער למגזין כושר וסגנון חיים?

יש לכם דוגמנית חטובה ואתם רוצים לצלם אותה בסטודיו בדיוק כמו בתמונות השער שאפשר לראות במגזינים של סגנון חיים וכושר? רקע לבן, גוף מושלם וחיוך כובש? זה הרבה יותר קל ממה שזה נראה כשיודעים מה לעשות ואיך להציב את התאורה.

למה צריך תמונה כזו בכלל ?

כל דוגמנית צריכה תמונת גוף איכותית. לא כל דוגמנית מרגישה בנוח להצטלם בבגד ים או הלבשה תחתונה, ובטח שלא בעירום כזה או אחר. צילום בלבוש ספורטיבי יעשה את העבודה מצוין להחמיא ולהציג את גוף הדוגמנית מבלי לחשוף יותר ממה שבאמת צריך.

בנוסף, צילום מהסוג הזה יציג את הדוגמנית כדוגמנית מקצועית. פעמים רבות הכלי היחיד שיש לכל מלהק לאמוד את איכות הדוגמנית הוא למעשה איכות התמונות בהן היא מציגה את עצמה. צילום המדמה צילום שער של מגזין, הן מבחינת התאורה, והן מבחינת העמדת הדוגמנית, ישקף תדמית מאוד מקצועית של דוגמנית מנודה שכבר עברה צילומים מקצועיים בעבר.

סטיילינג

לפני שנתחיל לצלם, יש לדאוג לכמה דברים.

צריך לזכור שהדוגמנית היא מוקד התמונה, ולכן נשתדל להשתמש בביגוד שאינו מושך יותר מידי תשומת לב בתמונה. סט תואם של שני חלקים, ללא דוגמאות והדפסים צועקים, יעשה לרוב את העבודה הטובה ביותר.

מומלץ למצוא סטים בהם לוגו חברת הביגוד הוא לא דומינטי מידי גם כן.

שעון ספורטיבי, מחשב ריצה, משקולות קטנות, דלגית ואביזרים קטנים נוספים יכולים להוסיף ולגוון בצילומים. לא ממולץ להתחיל להסחב עם משקולות כבדות מידי, מדרגות אימון ושאר אביזרים שלא ייכנסו לפריים או שרק יסרבלו ויכבידו עליכם.

ככל שתתייחסו מראש לתמונה הסופית שאתם רוצים להפיק, כך תוכלו לצמצם את האביזרים והביגוד למה שאתם באמת צריכים והולכים להתשמש בו ולא מעבר לכך.

גם מבחינת שיער ואיפור כדאי להשאר על הקו הטבעי ככל האפשר.

איפור קל וטבעי בגוונים המתאימים לדוגמנית הוא המתאים ביותר. איפור ערב או אופנה לא מתחבר לסוג צילום שכזה ויגזול לכם הרבה זמן יקר מבלי שיתרום לתוצאה הנכונה.

השיער גם הוא צריך להיות נקי וטבעי ככל האפשר.

לצילום חייכני ובריא שיער פזור יעבוד יפה. שיער אסוף יתן מראה ספורטיבי יותר, באיסוף של קוקו מתוח לאחור ומוגבה, ממש כמו שהדוגמנית היתה עושה אם היתה יוצאת לריצה לדוגמא.

תאורה

לצילום נקי שכזה נזדקק למספר תאורות.

ראשית, בכדי לקבל רקע לבן, או צבעוני, המואר באופן אחיד, נשתמש בשני סופטבוקסים המכוונים אל הרקע באותה זווית משני צידי הרקע, שניהם באותה עוצמה.

יש לשים לב שהתאורה לא זולגת מאחור אל גוף הדוגמנית ויוצרת ״חלביות״ בקווי המתאר של הגוף.

התאורה הראשית בה השתמשנו היא סופטבוקס משושה (אוקטגון) הממוקם על חצובת בום ישירות מול ומעל הדוגמנית בזוית של 45 מעלות. כך נקבל תאורה שתציף את כל חלק גופה העליון של הדוגמנית.

למילוי החל התחתון של הדוגמנית, השתמשנו הפעם ברפלקטור. באותה מידה ניתן להשתמש בתאורה נוספת, סופטבוקס לדוגמא, בעוצמה חלשה יחסית, כיד לבטל את הצללים ולמלא את פלג גופה התחתון באור.

הפריים

הפריים עצמו הוא לרוב מאוד פשוט. רוב שערי המגזין בתחום זה ישתמשו בפריים המתחיל מעל לקו הברכיים, שיאפשר לראות את הדוגמנית גם אם הידיים שמוטות לצידי גופה מבלי שיחתכו.

אם החלטתם לצלם פריים של גוף מלא, שימו לב שגם הנעליים של הדוגמנית מתאימות לסט, ושימו לב שהן אינן נחתכות.

העמדות

עכשיו שיש לכם את הפריים הנכון, כל מה שנותר הוא לשחק במגוון העמדות, בעיקר בשימוש בידיים.

שימו לב שאם גוף הדוגמנית פונה הצידה שמשקל הגוף נוטה הרחק מהמצלמה ולא אליה. באופן זה הרגל הקרובה למצלמה תראה רזה יותר, והקימורים שיווצרו יחמיאו לדוגמנית שלכם יותר.

זה הזמן לתת הרבה חיים לתמונה.

הדוגמנית צריכה לשדר שמחת חיים המשתלבת בסגנון חיים בריא. זה הזמן לחייך! חיוך רחב ובריא עובד פחות בצילומי אופנה, אבל הוא המלך בצילומי פיטנס במיוחד לשער מגזין ולתמונה ייצוגית לדוגמנית פיטנס.

צילום דוגמנית על רקע לבן בבגדי ספורט לא שמור רק למגזינים ושערים. זו תמונה שיכולה לשמש את הדוגמנית שלכם לייצוג שלה, להציג את גופה החטוב במלוא הדרו, וכל זאת מבלי לייצר השלכות מיניות שלרוב יתקיימו בצילומי בגדי ים והלבשה תחתונה.

כמובן שלפוזה של הדוגמנית שלכם יש משקל רב בנושא זה, ואפילו הבעת פנים ומבט יכולים לשנות את כל התמונה ולהפוך אותה מתמונת סגנון חיים בריא וכושר לתמונה סקסית מאוד. אבל זו כבר בחירתכם שלכם ושל הדוגמנית שלכם, והמסר אותו אתם רוצים להעביר לצופה בתמונה.

תודה רבה למורן אהרון שדיגמנה ודירבנה אותנו להכנס לכושר! מוזמנים לעקוב אחריה בדף הפייסבוק שלה - מורן פיטנס

  • Instagram Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
קטגוריות
פוסטים אחרונים
  • Instagram Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square

@ Raphael Ben Dor 2016