קטלוג אופנת גברים ב 2 תאורות

יצאתי לצלם קטלוג חדש לחברת סרמוני, והיה עלי להתמודד עם שינוי לוקיישן פעמים רבות במתחם שיועד לצילומים, תוך שמירה על תאורה מקצועית.

הוא עשה את זה עם 2 תאורות בלבד ושימוש בתנאי הלוקיישן הקיימים.

יצאתי לצלם את קטלוג האביב/קיץ 2017 לחברת סרמוני המתמחה בחליפות ערב מהודרות לגברים לאירועים חגיגים. הלוקיישן הנבחר היה מתחם תצוגה של חברת רהיטים שכנה אשר איפשר לנו מגוון נקודות צילום מעוצבות בסטייל מהודר התואם ומחמיא לחזות שרצינו לשקף בצילום.

הדוגמנים עופר שוורץ ודניאל ברניצ׳ביץ׳ הגיעו כבר מבעוד מועד למדידות וליום הצילום החליפות והסטיילינג המתאים היו מוכנים ליום צילומים עמוס ומוקפד.

מתחם הצילום איפשר מצד אחד שימוש בפינות צילום רבות, ומצד שני דרש תנועה רבה ממקום למקום והצבה מחודשת של הפלאשים.

אחת המגבלות, אשר מהר מאוד הפכתי ליתרון, היתה התקרה הנמוכה בחלל התצוגה. לשמחתי התקרה הינה תקרה לבנה ולכן החלטתי להשתמש בה כרפלקטור ענק לתאורות שלי.

הצבתי תאורה אחת שהוקפצה מהתקרה בתאורה ראשית להאיר את הדוגמנים, וההחזר הרחב שלה האיר את הדוגמנים מכף רגל ועד ראש באופן שווה, באור רך ונעים. את התאורה השניה הצבתי מאחריהם באופן כזה שתאיר את הרקע וגם תאיר את הדוגמנים מאחור כך שאקבל תאורה אחורית אשר תפריד את הדוגמנים מהרקע ותיתן יותר עומק לתמונה.

ככל שעברתי מנקודה אחת לשניה, כל מה שהייתי צריך לעשות זה לשמור על מרחקים דיי קבועים של התאורות מהדוגמנים ומהרקע, ובכיוונים קלים הגעתי לתוצאה אחידה במהלך יום הצילומים.

מכיוון שהשתמשתי בפלאשים סטודיו חזקים יכולתי לשמור על איזו נמוך לקבל תמונה נקייה מרעש, צמצם בינוני לקבלת עומק שדה רחב מספיק לקבלת חדות בפני הדוגמנים ורדודה מספיק בכדי שהרקע יפול לטישטוש קל. iso 200, f5.6 @ 1/125 sec.

במהלך הצילום השתמשתי ב 2 עדשות זום - 24-70 f2.8 לתמונות הגוף המלאות כאשר נאלצתי להיות יחסית קרוב לדוגמנים מאילוצי מרחב העבודה, ו 70-200 f2.8 בכל הזדמנות אחרת ובמיוחד לצילומים הפורטרט פנים ו3/4 גוף.

מכאן ואילך רוב העבודה הינה בהצבת הדוגמנים תוך התייחסות לרקע, והעמדות מתאימות אשר יחמיאו הן לבגד והן לתחושת היוקרה שרצינו לשוות לקטלוג ולחברה.

  • Instagram Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
קטגוריות
פוסטים אחרונים
  • Instagram Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square

@ Raphael Ben Dor 2016